Tvá tvorba

Chceš vytvořit vlastní hru nebo doplněk k Fate a podělit se o to s ostatními? Díky benevolentním licencím, které poskytuje americký vydavatel hry, můžeš!

Tvorba pod 4. edicí (Rozcestí, Accelerated, Core)

Použít můžeš licenční schéma Creative Commons nebo Open Game License. Protože licence Creative Commons má i českou verzi a celkově je s ní u nás více zkušeností, doporučujeme použít právě tu.

Příručky Fate Core a Fate Accelerated mají svůj text (s drobnými výjimkami, jako například tiráž) uvolněný pod licencí CC-BY. Tato licence se nevztahuje na grafiku příruček ani na logo Fate. Abys splnil podmínky této licence, postupuj podle instrukcí na následujícím odkazu:

Návod na licencování 4. edice (česky)

Návod na licencování 4. edice (anglicky)

Chceš vytvořit dílo kompatibilní s českým Fate: Rozcestí? Protože Rozcestí je odvozeninou zahraničních děl, mělo by ti ve většině případů postačit dodržet licenční podmínky vůči původním dílům (viz výše), plus použij ve svém díle stejný překladový klíč, jaký byl použit pro Fate: Rozcestí. Pouze pokud bys chtěl citovat celé pasáže z Rozcestí nebo použít jeho grafiku, domluv se s držiteli práv emailem.

Tvorba pod 3. edicí

Návod, jak řešit licenci 3. edice, najdeš zde.

Chci své dílo vystavit na faterpg.cz

Pošli nám jej emailem, nejlépe ve verzi pdf. Pokud bude tvé dílo potřeba redakčně upravit, necháme si od tebe úpravy schválit.

Zasláním díla za účelem vystavení na faterpg.cz souhlasíš s následujícím:

  • Faterpg.cz je portál, který umožňuje autorům vystavit jejich vlastní díla, která se týkají Fate RPG. Není vydavatelem tvého díla. Nenese zodpovědnost za obsah tvého díla. Za případný protiprávní obsah tvého díla portál Faterpg.cz neodpovídá.
  • Tvé dílo bude na faterpg.cz vystaveno bez zpoplatnění. Za vystavení díla nenáleží zasilateli honorář.
  • Faterpg.cz si vyhrazuje možnost zaslané dílo nevystavit.
  • Faterpg.cz tvé dílo nebo odkaz na něj odstraní, pokud o to zažádáš emailem.