O co tu jde?

Co je hra na hrdiny? 

Při hře na hrdiny, nebo také RPG hře, ovládáš smyšleného hrdinu. Ten může být úplně jako ty, nebo se ti naopak vůbec nemusí podobat.

Vstoupíte spolu do rodinného dramatu z druhé světové války, frašky o veverkách na růžové planetě, nebo souboje upírů a vlkodlaků v Londýně 22. století?

Ať se rozhodneš jakkoli, tvůj hrdina bude na své pouti řešit úkoly, zažívat úspěchy i pády, milovat i nenávidět, tvořit i ničit. A jeho kroky povedeš ty. 

Hru na hrdiny si zahraješ u stolu s rodinou či kamarády nebo online. 

Jak se hry na hrdiny hrají?

Jeden z účastníků hry, obvykle ten nejstarší nebo nejzkušenější, ovládá herní svět. Po dohodě s hráči vymyslí, co bude na jejich hrdiny číhat za nebezpečí a výzvy. V jeho představivosti ožijí postavy, místa a události, které vrhnou hrdiny do napínavého děje. 

Každý hráč si mezi tím vymyslí svého hrdinu. Základní údaje o něm napíše na papír nebo do počítače. Tak určí, v čem je jeho hrdina dobrý a kde má naopak slabiny. 

Už vymýšlení hrdinů je samo o sobě výbornou zábavou. To nejlepší ale přijde ve chvíli, kdy je vyšlete do akce – jak si povedou, si buď volnou formou převyprávíte, jako byste hráli improvizované divadlo, nebo se zařídíte podle pravidel hry. Zasáhnout může i náhoda, představovaná například hodem kostkou.

Fate je hra na hrdiny navržená tak, aby pravidla hry dávala hráčům obrovskou volnost a zároveň je neustále držela v napětí, jak to s jejich hrdiny dopadne. 

Zjisti víc o hře Fate

Stáhni si ZDARMA pravidla

Kup tištěná pravidla